Evren Erol

Heykeltraş

1977’de İstanbul’da doğan Evren Erol, 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Serigrafi bölümü’nden, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümü’nden mezun oldu.

Sanatı, var olan gerçekliğe alternatif bakma yöntemleri geliştirebilmek noktasında, sanatçıya sonsuz özgürlük alanı yaratan kendini ifade etme ve sorgulama dili olarak görmektedir. Heykellerini, koşullara göre kendi varoluşunu biçimleyen düşünce ve kavramların, bilinçaltında yer alan değişimin yansıması olarak tanımlamaktadır. Değişim, dönüşüm, karşıtlık, ret ve kabul bağlamı gibi temel metaforlar çerçevesinde üretmektedir.

2012 yılında “Kendini BULus” sergisini Artgalerim'de , 2015 yılında “Kırmızı Çizgi”, 2016 yılında “Aklın Yarat(t)ıkları” sergilerini Bozlu Art Project'te ,2018 yılında "Aklın İyimserliği" sergisini Daire Sanat'ta ve son olarak 2018 yılında New York'ta, Arsham Fieg Gallery’de açtığı “Butterfly Effect” başlıklı kişisel sergilerinin yanı sıra birçok karma sergi ve sempozyumda yer almıştır. Evren Erol çalışmalarını  İstanbul ve Bodrum'da sürdürmektedir.

Bozlu Holding, ING Bank, Allianz, HSBC Bank, OMM Odun Pazarı Modern Müze gibi kurumsal ve kişisel birçok koleksiyonda, kamusal alanda eserleri yer almaktadır.

Adres: Gazderesi Cad. Kale İş Merkezi B Blok No: 20 Konacık, Bodrum.

Evren Erol'un Eserlerinden Örnekler